Celodenní seminář - "Masáže - umění doteku" s Šárkou Janouchovou

 

JAK NÁM BYLO KRÁSNĚ :)

Dne 13.6.2015 se na našem cvičišti uskutečnil seminář pod vedením úžasné ženy, skvělé a jediné mioterapeutky v ČR Šárky Janouchové. Šárka nám krásně vysvětlila a popsala svalový systém psa... jak už spravně pracovat se svalovým systémem štěňátka. Popsala a ukázala nám techniky masírování psa, rolování, pasivní protahování, přípravu psa před zátěží a po zátěži. Nejenom tyto informace ale i mnoho cenných rad nám Šárka krsáně přednesla a na ukázku si přivezla i její skvělou dogu Nikitku.

Poobědvali jsme grilované masíčko, hermelín a brambúrky a s chutí jsme se pustili do masírování vlastních psích miláčku, ale prvně jsme si techniky zkoušeli navzájem na sobě :). Šárka pak postupně "sáhla" na každého psa a pomohla jim od jejich bolesti - nikdy jsem neviděla tak děkovný pohled psa (i přes bolest) , když se mu Šárka dostávala do svalů.

Nakonec si sáhla i na naše krčky a na vlastní kůži jsme poznali jak se provádi mioterapie.

Šárka je opavdovou odbornicí, skvělou ženou, umí člověka skvěle zaujmout a hlavně umí pomoci a poradit.

 

Moc bych jí touto cestou chtěla poděkovat a vím, že u nás nebyla naposledy :) A děkuji i ostatním úšastnicím a to paní Češkové, Krajíčkové a paní Křupkové!

OPRAVDU SKVĚLE STRÁVENÝ DEN :) !!!

Pár fotografii :          zkosvitavylacnov.rajce.idnes.cz/Seminar_o_masirovani_psu_s_Sarkou_Janouchovou

 

Ráda bych Vás pozvala na celodenní semininář zaměřující se na pohybový aparát Vašeho psího miláčka, kterám Vás bude provázet Šárka Janouchová (www.krasnacarodejka.cz/) .

Já osobně jsem seminář s mojí střelenou holčičkou Bree absolvovala a musím říci, že pro ná obě byl velikým přínosem :) !!

 

 

Kdy: 13.6.2015 od 9:00 do cca 16:00

Místo : Svitavy - na cvičišti ZKO Svitavy-Lačnov

 

Maximální počet účastníků 7 !!

Leták  (pro zobrazení letáku stačí kliknout  )

Přihláška

 

 

Z médií : www.dogsmagazin.cz/dogs/zdravi/alternativni-medicina/seminar-o-psi-masazi-/

Seminář je určen pro každého, kdo má zájem prakticky se naučit bezpečně uvolnit svaly svého psa a získat základní znalosti o tom, co se děje pod kůží psa.

Semináře je určen pro účastníky se psem, neboť se jedná o praktickou výuku.
Účastníci obdrží certifikát Galen Center o účasti na tomto semináři. (Certifikát neslouží jako oprávnění k živnosti)

Cena semináře je 2 500,-Kč; Pro účastníky, kteří se již se psem zúčastnili nabízíme možnost oživit si získané informace a zúčastnit se ještě jednou bez psa za 290,-Kč.

Registraci můžete provést na: pm-dogssmile@seznam.cz

Po provedení registrace na uvedeném e-mailu Vám budou zaslány detailní informace k semináři spolu s platebními podmínkami k úhradě zálohy 500,-Kč.
Záloha je nevratná. V případě, že účastník zruší svou účast a místo zůstane volné záloha propadá; naplní-li jeho místo náhradník lze zálohu použít na jiný termín.

Uvolnění a péče o svaly u psů není zbytečný přepych!
Svalový systém patří k nejdůležitějším v těle psa. Poranění svalu, a to i mikroskopické, ke kterému dochází při každodenních aktivitách, se může projevit i několik měsíců po jeho způsobení a nelze jej identifikovat žádným přístrojem. Poranění působí svalovou bolest, která může mít za následek celou řadu potíží způsobených řetězovou reakcí ulevováním jedné části těla psa a přetěžováním jiné. Nejsou výjimečné případy kulhání bez zjištění konkrétní příčiny, potíže se zažíváním bez jakékoliv reakce na léčbu včetně změny stravy, určitá netolerance až agresivita psa v komunikaci s ostatními psy způsobená strachem, aby druhý pes při hře nezavadil o bolestivé místo na těle a celá řada dalších dopadů svalové bolesti, znepříjemňující život našich psů.
Specifický typ masážních technik pomáhá s odstraněním poranění svalu a s tím spojené svalové bolesti a napětí. Zároveň je to způsob, kterým majitel sám může pomáhat předcházet zraněním a umožnit rychlejší regeneraci organismu a přispět ke zlepšení zdraví svého psa.

Svalový systém je jedním z 10 nejdůležitějších systémů v těle, přesto je velmi často podceňován. Poškozený sval může mít zásadní efekt na kosterní systém, stejně jako na cirkulační, či zažívací systém psa. Specifický typ masážních technik aktivizuje právě nervový systém, který upozorní mozek na blížící se činnost a zároveň zahřeje svaly, aby byly připravené na aktivitu. Je to způsob, jak předcházet zraněním. Vhodné doteky rozproudí tok krve, čímž rychleji doručí kyslík do potřebné oblasti a živiny do svalových buněk. Ty se nejen zahřívají, ale rovněž jim to poskytuje rychlejší možnost regenerace.

Přijďte se dozvědět více o tom, jak může bezpečné uvolnění svalového systému ovlivnit zdraví a jaké techniky jsou pro vašeho psa bezpečné.

Na semináři se dozvíte a naučíte jak/ý. . . :
- . . . bezpečně pracovat se svalovým systémem vašeho pa
- . . . pozitivní vliv uvolnění svalového systému na organismus vašeho psa
- . . . stres, prostředí a každodenní aktivity ovlivňují vašeho psa, a jak tato negativa lze řešit pomocí vhodných masážních technik
- . . . prostřednictvím uvolnění svalového systému předcházet dopadům, které mohou mít případná zranění na každodenní pohyblivost psa
- . . . dopad má pohyblivost na celkové zdraví psa - tzn. psychiku (chování) a fyziologii (pohoda fyzická) zvláště v případě kloubních potíží, artritidy, či jiných potíží s vlivem na pohyblivost
- . . . základy anatomie, jaká je struktura kostry psa, funkce oběhového a lymfatického systému

Rovněž se naučíte praktická cvičení "pasivních pohybů" ke zlepšení zdraví kloubů a rozsahu pohybu psa.
Získané vědomosti a praktické dovednosti využijí jak majitelé psů s pohybovými obtížemi (artróza, dysplazie apod.), tak majitelé psů v tréninku (agility, dog dancing, sportovní kynologie atd.)

 

 


Anketa

Měli byste zájem o půldenní či celodenní seminář poslušnosti (teorie + praxe) + pes

ANO 310 82%
NE 68 18%

Celkový počet hlasů: 378

Přihlášení do školičky/kurzu

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: