Něco o nás, o našich začátcích a našich zkušenostech

 

Je tomu už tak přes 17 let co jsme se po nespokojenosti s přístupem na jednom cvičišti rozhodli s mým otcem a ještě pár členy  odejít a založit si nový výcvikový klub. 

Byly to těžké začátky ,ale skvěle nás připravili do budoucna. Díky perfektnímu přístupu lidí a super přístupem pro novou věc jsme výcviky pořádali u rybníka Rosničky, na loukách ....., v těchto podmínkách jsme připravovali psy na závody a zkoušky. V té době jsem i já připravovala svého psa Cliffa na Mezinárodní mistrovství mládeže ČR ve sportovní kynologii. Naše podmínky pro výchovu a výcvik našich psů nebyli opravdu nic moc, přilehlé louky, naše zahrada, cizí cvičáky, pole a travnaté plochy u kolejí - prostě kde se dalo. A co štěstní chtělo či nechtělo -s Cliffečkem jsme vyhráli :D!! Díky tomuto našemu krásnému výkonu nám město Svitavy dalo do bezplatného pronájmu obrovský plac pro stavbu kynologického cvičiště ZKO Svitavy - Lačnov a také dar na stavbu oplocení.

Bylo to hodně práce (válcování placu, zasetí trávy po celím pozemku, oplocení pozemku,kopání jimky, výstavba klubovny - 2 patra, kopání el. přípojky, úuprava klubovny, výstavba odkládacích boxů, příjezdová cesta ke cvičišty - každoročně se opravuje, překážky,... atd.) , šíleně moc volného času, finančních prostředku ale také radost z dobřé odvedené práce a pak když vidíte výsledek to je něco nádherného

Nebýt našich členům, splečné práci a finanční podpoře pana Makovského, podpoře města Svitavy a Cliffečka tak by jsme nemohli být tam kde jsme teď. Samozřejmě stále je máme co na práci a stále je co zlepšovat.

Náš klub navštěvují i díky rozloze placu reprezentanti ČR , kteří nás zastupují na mezinárodních soutěžích. Jsou to známí, kamarádi a skvělí lidé, kteří nás učí stále něco nového.

 

 

KDO SE VÁM VĚNUJE

 

Makovský Bohumil (PŘEDSEDA klubu, výcvikář, figurant .....) :

 

*    Má dlouholeté zkušenosti s výcvikem psů.

*    Cvičit a vychovávat psy začal už ve svých 18 letech, takže to je jestli dobře počítám 35 let :). U pohraniční stáže byl psovodem, pak u městské policie     se stál psovodem (účast na MIstrovství policie ve výkonu služebních psů)!  a teď už několik let tak 15 se věnuje sportovní kynologií, výchovou     a výcvikem psů. Zůčastnil se několika Mistrovství republiky se sportvoní kynologii (dle IPO 3 - mezinárodního zkušebního řádu)

*    Připravoval a připravuje členy a nejen naše členy k závodům a startům na Výběrových soutěží ČR i ke složení zkoušek!

*    Rukama mu prošli psy ,kteří sloužili i slouží u Městské policie Svitavy. Se svými psy složil výce jak 30 zkoušek z výkonu

    ( německý ovčák, americký stafordširdský teriér, belgický ovčák ....) a služebních zkoušek.

*    Je toho moc co o svém otci a ni nevím já, ale byl i mým trenérem a figurantem a hlavně díky němu jsem ve sportovní kynologii - zocelil mě         a přivedl mě ke krásé výcviku psů a vůbec ke vztahu k těmto čtyřnohým miláčkům!

 

Makovská Petra ( jednatelka , výcvikářka, .....) :

 

*    Myslím že už od narození jsem milovala psy, přeci jenom jsem mezi nimi vyrůstala a učla se s nimi žít. Psy mě provázeli dětstvím, pubertou,         dospíváním a budou provázet celým mým životem

*    Sportovní kynologii , výchovou a výcvikem psů se zabývám od mých 13 let, kdy jsem postoupila své

                                        první závody a zkoušky, které tedy opravdu nedopadli mooc dobře (ale tíms i musí projít každý).

Když to spočítám tak se sportovní kynologii věnuji 14 let a za tu dobu jsem toho zažila hrozně moc

a kdybych měla o všem povídat tak to asi po 2 stránkách přestanete číst :)

*    Zatím mi prošlo životem mnoho skvělých psů a hrozně moc přátelských lidí (tedy popravdě nemůžete se zavděčit a zalíbit všem). Psy miluji a     hlavně jejich chrakter. Pes se neumí přetvařovat, pes jedná jak to cítí a hned!!

* v roce 2003 jsme s Cliffem byli zakladatelé pro Čestnou cenu Sportovec roku města Svitav!! Stala jsem se vzorným výcikářem  od ČKS.

Semináře : 

*2 x účastník na seminářích poslušností a stop s dvojnásobným vícemistem světa Matinem Plecháčkem

* dvakrát absolvován seminář Samáže-umění dotyku (masáže psů) s jedinou myoteapeutkou v ČR Šárkou Janouchovou  www.krasnacarodejka.cz/

* Komunikace se zviřaty s  WYNTER Worsthorne animaltalkafrica.co.za/correspondence-courses/

* Semináž dogdancingu s Alenou Smolíkovou 

* Seminář a konzulace s vrchní fyzioterapeutkou pro psy  v Německu  MIRIAM KNAUER 

Nejvíce ale je 15 letá praxe se zviřaty, nejvíce psy kteří me celý život doprovazí, učí a učit budou :) !!

   Moji psy jenž mají a budou mít místo v mém srdci jsou CLIFF , BRIX, ARES,ERGO, KESSIE, SARA a BREE.

Další psy mě velice blízcí!!! Enjik (ťaťkův amer. stafordširský teriér), King (rotvailer) !!!

 

CLIFF - německý ovčák,můj první pes :). Dostala jsem ho v jeho 5 letech a neuměl nic víc jen obrany, jelikož měl jet na Mírov hlídat vězně.                   

Začátky byli kruté a někdy i bolestivé, byl to velice dominantní pes. Ale jakmile jsme k sobě našli cestu vše bylo skvělé. Cliff složil 15 zkoušek z výkonu. Zůčastnil se 9 výběrových soutěží ( obsazoval vetčinou první místa, druhá i třetí, získával titul za nejlepší obravy, stopy a  poslušnosti celých závodů) na Mez. mistovství ČR mládeže, několika místních závodů, 3 x Mezinárodní mistrovství republiky mládeže ČR. No a v roce 2003 jsme zvitězili na Mistrovství - 1. místo v kategorii ZVV2, 1. Místo v poslušnosti, 1. Místo ve stopě, 1. Celkový vítěz celého mistrovství (50 účastníků + zahraniční účastníci). 1. místo ve Družstvech! Toto je jen malý výčet z jeho úspěchů - byl to úžasný PAN pes a hrozně moc mě toho naučil a zapsal se do mho srdce!! Díky tomu to jeho velkému výkonu jsme domů za pár měsíců dovezli BRIXE.

zkoušky : ZM, ZVV1, ZVV 2, ZPO 1. ZOP, ZPU 1, ZPU 2, 

BRIX - německý ovčák (exterieráč ). Přesto, že to byl "exterieráč, měl BRIX obrovské srdce a splnil mi další sen a to závodit  v kategorii ZVV3 ( pslušnosti jen na posunky a před psovodem - nejtěžší zkouška). Brix složil pře 12 zkoušek z výkonu. Z toho 2 zkoušky složil přo účasti Mistrovství mádeže a juniorů v Rakousku ve svých 12 měsících a obsadil 2. místo v kategorii BGH 1.Dále se zůčastnil 2 výběrových soutěží  a jednoho Mistrovství ČR v kategorii ZVV3. Bohužel po tomto mistrovství a ve svých 5 letech umřel na uléčení veterinářem. Měl velké srdce a náš vztah byl o to silnější , že se mnou vyrůstal od  malička a zemřel mi v náručí!!!!

Zkoušky : ZVV 1, ZVV 2 , ZVV 3, IPO 1 , BHG, BH, 

ARES -    je to šílený německý ovčák, jako ostatně všichni moji miláčci s velikou chutí do práce a láskou k lidem :). Ares má prozatím složené 4 zkoušky z výkonu a připravuje se na příští rok na Výběrové soutěže dle mezinárodního zkušebného řádu. Áres se mnou objíždí různé akce pro děti, mládež, hadicapované kde ukazuje vše čemu se prozatím naučil :).

Zkoušky: BH, IPO 1, IPO 2, IPO 3 (už třetím rokem splněn bodový limit pro start na výběrových soutěžích a Mezinárodním Mistrovství ČR Německých ovčáků )

18. místo Mezinárodní mistrovství Českého klubu německého ovčáka (stopa, poslušnost, obrana). Účast na výběrových závodech na MČR IPO 3 (splněn bodový limit)

Mezinárodní závod CACIT 2015 - 1. místvo v družstvech s Karolínkou Kristovou a Pavlou Kodrlovou

 

KESSIE -    rotvailer , kterou jsem od malička vychovávala. Není moje, ale úžasné paní Taberiové, která mi ji půjčuje na předváděcí akce. Kesíka i sebe jsem učila Dogdancing, kde nám při tom pomáhala Veronika Reitschmiedová teď už Palová :). Kesím má 3 roky a je mojí pomocnicí také při předváděcích akcích :)!

SÁRA  -    německý ovčák, kterého jsem v 8 měsících koupila s druhé strany republiky od paní která se o ní nemohla starat. Až později jsem poznala pravé přičiny proč fenku prodávala. Byla bázlivá, bála se velkého protoru, nevěřila lidem - do těď má ještě problémy, bála se psů ..... Bylo toho moc a trvalo jí delší dobu než jsme k sobě našli cestu a ona mi začala věřit. Teď je ale zlata, moje psy miluje, cvičí, miluje létající talíře a prostě vše :)))) Je to malý šílenec :D

BREE -    dcera máho Eresáka :)  Malý 8 měsíční šílenec a zatím celý tatínek :D

                  zájem : sportovní výcvik, dogdancinge

                  zkoušky z výkonu : BH,

Jsou i další psy se kterými jsem cvičila, připravovala na zkoušky, skládala s nimi zkoušky. Tito jsou pro mě velice důležití,byli a jsou to moji miláčci  a nejen že mě strašně moc naučili, ale zůstanou stále v mém srdci !!!!! :)))

 

Historie projektu

V této části můžete popsat historii Vašeho projektu a co Vás vedlo k nápadu jej realizovat. Je vhodné se také zmínit o důležitých milnících a poděkovat lidem, kteří se na projektu účastnili.

Anketa

Měli byste zájem o půldenní či celodenní seminář poslušnosti (teorie + praxe) + pes

ANO 310 82%
NE 68 18%

Celkový počet hlasů: 378

Přihlášení do školičky/kurzu

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: