PREVENTIVNÍ PROGRAM PRO ŠKOLY A ŠKOLKY

(budeme rozjíždět na jaře roku 2017)

Pes je úžasný tvor, pro některé z nás je nejlepší kamarád, pro další bohužel nebezpečný nástroj , hračka "na dálkoé ovládání" či noční můra z televizních zpráv.

Touto cestou bychom rády už od ranného věku dítěte ukázali formou hry a předvedením s vlasními psy co vše pes potřebuje k životu, jeho naprosto vyjímečné rysy, řeč těla při přípdném nebezpečí ale i radosti. Pes je podle mě skvělá bytost, která už oddenávna je "dětská chůva", ochránce rodiny, ale i miláček všech. Bohužel za většinu chování nemůže pes, ale vstrujcem zla je člověk, majitel, chovatela a jeho chování k tomuto skvělému lidskému tvoru.Myslím si , že pes je živý , skvělý tvor  a radi bychom touto formou ukázali , že když pochopíme jeho potřeby a chování tak leckdy předejdeme zlému střetu. Programu se účatní můj pes německý ovčák Ares all Profesore, jenž má několikero zkoušek z výcviku a také cannisterapeitické zkoušky , které úspěšně složil v dubnu 2016 a pes Fox od paní Zuzky Soukupové (jež je i rozhodčí pro cannisterapeutické psy). Na tento program máme i nárorné ukázky, které promítáme na plátno a pro děti jsou připraveny nejen názorné ukázky.

PROGRAMY

"CESTA DO HLUBIN PSÍ DUŠE"  - tento program je zaměřen na porozumění řeči těla psa, rozpoznání jeho nálady a jak se v bezpečně v přítomnosti psa chovat. Lektor vysvětlý na psů a pomocí obrázkových snímků jak rozpoznat i ty nejmenší, ale velice důležité signály ye strany zvířete a následně se publikum sanží samo rozpoznat signály a řeč těla z obrázků (použity další pomůcky). Pomocí hry je vysvětleno dětem jaká je bezpečná vzdlenost, signály jenž předcházejí případnému střetu, obrana teritoria psa a další ....

Tento program má přiblížit dětem a ukázat , že pes není "bubák", ale také že né každého si můžeme pohladit.

PROJEKT MOHL BÝT USKUTEČNĚN DÍKY nadačnímu příspění NADACE ČEZ, díky které jsme mohli zakoupit projektor, plátno a materiáln na výchovné pomůcky pro děti. Nadaci patří velké DÍKY !!!

Realizaci projektu podporuje/podpořila Nadace ČEZ

 

 

"

 

 

Anketa

Měli byste zájem o půldenní či celodenní seminář poslušnosti (teorie + praxe) + pes

ANO 243 84%
NE 46 16%

Celkový počet hlasů: 289

Přihlášení do školičky/kurzu

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:

ZKO Svitavy - Lačnov

Přímá 249/10
Svitavy
56802
Makovský Bohumil - předseda, výcvikář
+ 420 602425210

Makovská Petra - jednatelka, výcvikář
+420 734 122 166
petra.mak@seznam.cz
petra.mak@seznam.cz